Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Збаразький замок

Збаразький замок являє собою самобутню фортифікаційну споруду, яка зберіглася після реконструкцій до наших часів і знаходиться практично в центрі міста Збараж на Замковій горі.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Збаразький замок

Збаразький замок являє собою самобутню фортифікаційну споруду, яка зберіглася після реконструкцій до наших часів і знаходиться практично в центрі міста Збараж на Замковій горі.

Історія створення замку дуже цікава і багатогранна, адже його неодноразово відновлювали після руйнувань. Перший замок було зведено в далекому 1393-му році, а більш схожий на сучасний варіант – у 1631-му.

Оскільки споруда неодноразово вистоювала після натиску ворожих військ, вона поступово модернізувалась і вдосконалювалась. В якості будівельного матеріалу стін використовували камінь, цеглу і ракушняк, які досить непогано збереглися і до нашого часу. Тут функціонував і цукровий завод, саме тут десятками вбивали людей члени НВКС, топлячи в колодязі і в цьому ж місці відновлювалася культурно-історична спадщина Тернопільщини.

З моменту набуття Україною незалежності в замку заснували краєзнавчий музей, багатий різноманіттям цікавих експонатів. Саме він привертає найбільше уваги до національної пам’ятки, розказуючи про різноманітні історичні епохи, які замок успішно пережив. Для поціновувачів класичної нехитрої архітектури ця місцина прийдеться до смаку.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Відгуки 5

Наталія Терещенко

17.08.2018
Супер фортеця! Цікава і ззовні, цікава і експозиціями в середені! Обов'язково підіть в підземелля-моторошно,коли розумієш,що дісно так катували людей...підніміться на стіну фортеці, вхід зліва, як одразу зайшли в центральний вхід. Навколо замку є доглянутий парк. Можна купити морозива і прогулятися! Дуже сподобалося, всім раджу
Інформація взята з google.com

Михайло Личак

09.08.2018
Дуже вражаючий замок, екскурсії проводять спеціалісти, підземелля вражаюче, каплиця яка розташована на другому поверсі вражає, тут є речі-реліквії церковних традицій! Монстранції, облеченяя єпископа, чаша стародавні церковні книги, одним словом сюди варто приїхати знову! До нових зустрічей, Збараж!!!
Інформація взята з google.com

art-record

08.08.2018
Замок в дуже гарному стані, відреставровано все, багато відкривають експозиціїйних залів, розділених по типам мистецтва : картини, різьба по дереву, античні засоби меліорації, зброя, посуд, засоби катування, одяг, меблі, церковна атрибутика, скульптури. Вхід 40 грн (2018 рік) для дорослих. Що вразило, це те шо в кожній кімнаті ширококутна камера спостереження, з монітором у касі... що дозволило зекономити в подальшому на працівниках... мене вразили скульптури з дерева вирізьблені Володимиром Лупійчуком.
Інформація взята з google.com

Jeck Mer

02.07.2018
Ай, молодець Файний палас з файними стінами і підлогою. Ходив було ними і мені сподобалось, ноги не підкошувались. Там ще вода є файна з колодязем, хто хоче пити чи 100$ на щастя кинути, то там це вітається. Ще видів як людей колись катували, то всьо круто, потім в себе з москалями таке буду робити. Чув, що то всьо файно є, а файно то є добре. Там ще лицарські обладунки можна увидіти, зброя не така і стара там, свиней дома і то старішою і тупішою чищу
Інформація взята з google.com

Vasyl

23.05.2018
Фортифікаційна оборонна споруда у мальовничому містечку Збараж належить до шедеврів замкового мистецтва Тернопільщини. Це одночасно і палац і фортеця. Красивий і міцний він пережив не одну облогу та дійшов до наших днів неоціненною пам’яткою архітектури краю XVII століття.Будівництво замку у Збаражі було справою двох братів – Юрія та Христофора. Цей князівський рід можна назвати українсько-литовсько-польським. Різні його представники були управителями, королівськими писарями та дворянами, старостами. Прізвище Збаразькі пішло від назви відомого міста Збаража. Князі Криштоф і Юрій були дуже багатими. Вони навчались в Італії, слухали лекції Галілео Галілея. У зрілому віці обоє прийняли католицизм. Та ні один не був одруженим і не залишив нащадків. Тож після смерті братів збудований у Збаражі замок перейшов до найближчих родичів засновників. Замок будували лише 5 років (з 1626 по 1631 рік). У свої перші дні він виглядав дещо не так, як зараз. Це бувла будівля типу “palazzo in fortezza” (палац у фортеці). Укріплення його відображали найновіші досягнення європейського фортифікаційного мистецтва. Двоповерхова в’їзна брама була одноповерховою, бастіони були вищими. А під землею довгі ходи вели від палацу до криниці, а далі – у місто. Родина Вишневецьких успадкувала маєток у 1636 році. Але це не врятувало замок від руйнувань під час Визвольної війни та через три десятиліття від турецької навали. Пізніше турки нищили замок вогнем, а що не згоріло – руйнували самостійно. Після такого збаразькі укріплення взявся відновлювати сам Байда Вишневецький. Дмитро отримав розкішний і могутній замок у спадок. А згодом зробив його своєю особистою резиденцією. після Вишневецький замок перейшов у власність Потоцьких і був резиденцією цього роду аж до середини ХІХ століття. За цей час московські війська двічі руйнували архітектурну пам’ятку. У рамках першого їхнього завойовницького «візиту» побував у Збаражі і цар Петро І. Останнім власником Збаразького замку був Тадеуш Нементовський. Він дбав про історичну будівлю, частково реставрував її за свій кошт. Та, на жаль незадовго сюди знову навідались московіти. І знову поруйнували замок: висадили в повітря каземати, понівечили замок, розібравши дах і стелю просто на дрова. Після Другої світової війни від фортеці залишилися хіба каркас і деякі фрагменти оборонних мурів, каміння з яких потім розібрали на будівництво радянських ферм. У перші роки незалежності замковий комплекс у Збаражі було оголошено історико-архітектурним заповідником.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Костел і монастир бернардинців в Збаражі

Збараж

Музеї

Музей політичних в'язнів

вулиця Коперника, 1, Тернопіль

Пам'ятки будівництва і архітектури

Драматичний театр ім. Т. Шевченка

бульвар Тараса Шевченка, 22, Тернопіль

Церкви, костели, монастирі

Домініканський костел (Катедральний собор Непорочного Зачаття Діви Марії)

вул. Гетьмана Сагайдачного, 14, Тернопіль

Природні об'єкти

Острівець «Чайка»

Парк ім. Т. Шевченка, Тернополь

Природні об'єкти

Острівець Кохання

Тернопіль

Природні об'єкти

Тернопільська Набережна 

біля парку ім. Тараса Шевченка, Тернопіль

Природні об'єкти

Тернопільський став

Замкова вулиця, Тернопіль

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний собор Різдва Христового

вул. Руська, 22, Тернопіль

Фортеці, замки, палаци

Тернопільський замок

вул. Замкова, 12, Тернопіль

Церкви, костели, монастирі

Церква воздвиження Чесного Хреста

вул. Над Ставом, 16, Тернопіль

Природні об'єкти

Гідропарк «Топільче»

Тернопіль

Фортеці, замки, палаци

Скалатський замок

вулиця Тернопільська, 3, Скалат

Де поїсти?

Пивний ресторан

Пивоварня Опілля

вул. Білецька, 33 Тернополь

Де зупинитись?

Дитячі табори

Space

Ступки, Тернопільська область, Україна, 46002

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.