Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Тарасова гора

Тарасова гора в Каневі - національна святиня українського народу, місце поховання видатного поета-пророка Тараса Григоровича Шевченка.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Тарасова гора

Тарасова гора в Каневі - національна святиня українського народу, місце поховання видатного поета-пророка Тараса Григоровича Шевченка.

Ймовірно в XI ст. тут було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX ст., відвідавши ці місця, Тарас Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Проте після смерті поета труну з його прахом було перезаховано 10 травня 1861 р. у Каневі. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлений хрест. В колишньому будинку доглядача могили Івана Ядловського відкрито музей "Тарасова світлиця". У 1925 р. створено Шевченківський національний заповідник, в 1939 - встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченку. У 2010 р. після багаторічної реставрації відкрив свої двері літературно-меморіальний музей Т. Шевченка.

Детальніше
Сховати

Відгуки 7

Альона Берник

11.08.2021
Дуже гарне спокійне місце, краса якої захоплює, саме в цьому місці з такими краєвидами хочеться втікти від усього світу і подумати про глибоке і прекрасне. Кожен українець, кожен черкащанин повинен відвідати гору на якій знаходиться могила Тараса Шевченка, віддати шану. Дуже велика доглянута територія вхід до якої безкоштовний вхід в музей 40грн з дорослого, вхід до будинку доглядача 20грн з дорослого, в понеділок вихідний, тому приїжджати не варто. Є два види підйому до гори, сходами 370 здається сходинків, або далі проїхати і там буде спуск де можна проїхати на машині, перед шлагбаум залишити і по території ходити вже пішки. По території є лавочки, і вода, вона знаходиться біля сходів не подалік від могили Т.Шевченка. Навпроти гори є кафе з гарним видом, гойдалка, літня тераса. Кухня там українська порції великі, їжа смачна.
Інформація взята з google.com

Гость Привітний

20.07.2021
Про таке святе місце потрібно говорити або добре або взагалі краще змовчати. Гарний вид на Дніпро. Їздили з сім'єю за для виховання патріотизму у дітей. Багато дітям з дому розповідали про історію Канева, про Великого Кобзаря. І все б нічого якби у підніжжя гори не назойливі жіночки з букетиками. Піднімаючись східцями замість розповіді про Шевченка ми відповідали власним дітям на запитання "Чому люди так нахабно себе ведуть у святому місці? Чому їм так необхідно нажитися на цьому?" А загалом красиве місце.
Інформація взята з google.com

Serhii Noha

20.06.2021
Гарне місце для відвідин. Від Києва 2 години автомобілем. Неподалік є пляжі на Дніпрі. В самій горі цікавий ансамбль-сходи підйому до могили Шевченка та музею. Шляхів пішого підйому з набережної 2, один - центральна композиція 1977 року та ще один, невеличка стежка-сходи з дерев'яних колод, можливо відновлений давній шлях, що вів до могили поета.
Інформація взята з google.com

Roma Shvets

28.05.2021
Неймовірниі види відкриваються з Тарасової Гори, і на Дніпро і на кручі. Коли стоїш там, ти ніби відчуваєш присутність самого поета - так все гарно зроблено. Уривки з віршів викарбувані на золотих табличках, які доречі, також трансльовані шрифтом Браіля, що допомагає навіть сліпим людям відчути всю глибину віршів Тараса Григоровича Шевченка. Можу сміло порекомендувати усім побувати тут хоч раз, адже воно того вартує
Інформація взята з google.com

Олександр Клименко

15.05.2021
Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій, Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. Як понесе з України У синєє море Кров ворожу... отойді я І лани і гори — Все покину, і полину До самого Бога Молитися... а до того Я не знаю Бога. Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте. І мене в сем’ї великій, В сем’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом
Інформація взята з google.com

Олег Костюкевич

26.04.2018
Просто незабываемое место. Вид на Днепр и весь комплекс очаровуют.

Anna Hill

26.04.2018
Побывав на этой горе у могилы Кобзаря, вы ощутите наяву слова о могучем Днепре и кручах, испытаете невероятные эмоции!

Що подивитись

Музеї

Канівський музей Тараса Шевченка

м. Канів, Тарасова Гора

Церкви, костели, монастирі

Козацька церква Покрови Пресвятої Богородиці

м. Канів, вул. Монастирок, 2 а

Природні об'єкти

Шевченківський національний заповідник

м. Канів, Тарасова Гора

Природні об'єкти

Канівський державний природний заповідник

м. Канів, вул. Шевченка 108

Церкви, костели, монастирі

Успенський собор

м. Канів, вул. Небесної Сотні, 62

Музеї

Музей народного декоративного мистецтва

м. Канів, вул. Героїв Небесної Сотні

Природні об'єкти

Королівська криниця

м. Канів

Природні об'єкти

Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів"

м. Канів, вул. Енергетиків, 68

Природні об'єкти

Озеро "Бучак"

Бучак

Пам'ятки будівництва і архітектури

Земська лікарня в селі Мошни

Черкаський район, с. Мошни, вул. Спасо-Преображенська, 60

Церкви, костели, монастирі

Спасо-Преображенська церква

Черкаський район, с. Мошни, вул. Благовісна, 2

Природні об'єкти

Парк Трахтемирів

Трахтемирів

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.