Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти
UaRuEn
Природні об'єкти

Озеро Синевир

Озеро Синевир – безцінний сапфір в короні Карпатських лісів. Воно надихає режисерів на моторошні фільми жахів, а закоханих приваблює своїми романтичними легендами.
Подобається
Поїхали!

Озеро Синевир

Озеро Синевир – безцінний сапфір в короні Карпатських лісів. Воно надихає режисерів на моторошні фільми жахів, а закоханих приваблює своїми романтичними легендами.

Неповторна краса закарпатської природи отримала і міжнародне визнання – Синевир визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення.

Морське око у серці Карпат

Важко уявити, але озеро утворилося ще 10 тисяч років тому, коли на території сучасної України люди тільки-но перейшли до осілого способу життя. Не менш вражає і вік довколишніх лісів – ялицям і смерекам у ньому близько 140–160 років.

Озеро є частиною Національного природного парку «Синевир». Цікавинками останнього, окрім природних об’єктів, є декілька музеїв, що познайомлять вас з культурою і побутом наших пращурів. На території парку розроблено більше 10 туристичних маршрутів.

Все активніше розвивається інфраструктура навколо озера: до ваших послуг декілька готелів, будинків відпочинку, ресторани, паркінг тощо. Навколо озера встановлено численні скульптури, в тому числі вирізьблені з дерева фігури закоханих Сині й Виру.

Варто пам’ятати, що на території природного парку діють певні обмеження. Зокрема, ви не можете рибалити чи купатися в озері, розводити багаття у непризначених для цього місцях.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 3

Закарпатська область, поблизу с. Синевирська Поляна

48.617 | 23.6839999

Location on Google

Відгуки 3

Евгеній Міщенко

08.08.2018
Незважаючи на те, як ставиться людина до природи, організації, маршруту та порядку, озеро Синевир - це найкращий витвір природи в Карпатах! Все навколо має мальовничі пейзажі. Купатися та ловити рибу в озері суворо заборонено! Осеро має посередині остівець, на який за символічну плату охоронці звозять вас туди. По периметру є стежина з гарними панорамами. Також є джерело питної води. Дещо вище в гору по стежині можна назбирати грибів. Ціни на житло та харчування значно вищі, ніж в селі за декілька кілометрів до озера. В цілому, раджу відвідати це місце. Був тут вдруге і хочеться ще.
Інформація взята з google.com

Наталія Гринців

03.07.2018
Платний вхід та заїзд автомобілем. Крутий підйом 1,2 км. Баааагато маленької форельки біля берега. Туалет є біля озера, але платний, грязний та черги, тому багато "роблять" свої потреби подорозі до озера, через це жахливий запах.
Інформація взята з google.com

Юра Мельник

18.04.2018
Озеро Синевир, без перебільшення – легенда Карпат. Це найбільше і найзагадковіше озеро України. Шукати цю перлину варто серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани, на землях національного природного парку з тією ж назвою. Igor KaranevichМорське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – 24 м. Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, вас обпече крижаним холодом. Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель – риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді. Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець. Ця картина подібна до блакитного ока з темним вічком посередині – саме тому Синевир і отримав свою другу, вельми романтичну назву: Морське Око.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Скансен «Старе село»

вул. Дружби, 26, с. Колочава

Музеї

Колочавська вузькоколійка

вул. Дружби, 26, с. Колочава

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.net.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.