Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Дубенський замок

Фортеця, заснована 1492 року на берегах річки Ікви, визнана сьогодні пам’яткою культури, архітектури та історії.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Дубенський замок

Фортеця, заснована 1492 року на берегах річки Ікви, визнана сьогодні пам’яткою культури, архітектури та історії.

Колись він був чи не найбагатшим у Європі, адже неприступні мури та заплутані підземні коридори ховали незлічені скарби князів Острозьких. Тож не дивно, що ворожі війська постійно оточували замкові стіни. Але фортеця вистояла і жодного разу не була взята штурмом.

З моменту зведення замок неодноразово реставрували та зводили нові укріплення. Його зовнішній вид та оздоблення обумовлювалися оборонним призначенням: глибокі рви, що заповнювались водою, ходи-тайники, гармати мали захищати місто від нападників. На території фортеці навіть була власна ливарна майстерня, вироби якої поповнювали арсенали вогнепальної зброї.

На території замку знаходяться два палаци: в північній частині – князів Острозьких, в південній – князів Любомирських. Та як це часто буває із замками, все найважливіше було сховано під землею. Князь Острозький увійшов історію як найбагатший вельможа Європи, і все цінне він задля безпеки зберігав у підземеллях. Там же, у глибоких льохах, зберігалися запаси провіанту на випадок облоги. Сьогодні в цих моторошних підземеллях влаштовано музей тортур.

Цікаво: як годиться кожному замку, є у Дубенського власна легенда, до речі, не вигадана. У 1577 році, коли весь палац готувався до весілля князевої племінниці Беати, на замок напали татари. Всі гості були наполохані, але не наречена. Вона забігла до однієї з веж та вистрілила з гармати. Ядро влучило просто у намет, де перебували хан та його син. Татари, що лишились без ватажка, відступили, а хоробру Беату називали відьмою.

Весь комплекс протягом багатьох років належав династії Острозьких, і лише наприкінці XIX ст. його було продано військовому відомству. Цікаво, що причиною продажу були величезні борги власника, Юзефа Любомирського, який полюбляв азартні ігри.

Сьогодні Дубенський замок можна назвати ледь не розважальним комплексом. У його стінах розташовані виставки, присвячені історії замку, а також кав’ярня, кінотеатр та інша інфраструктура. Співробітники закладу проводять пішохідні, театралізовані і нічні екскурсії. Одна з екскурсій присвячена реальним подіям, що були згодом описані у повісті М.В. Гоголя «Тарас Бульба». Згідно історичним джерелам, саме під стінами Дубенського замку Тарас втратив своїх синів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Рівненська область, вул. Замкова, 7, Дубно

50.41960877660077 | 25.747702059912115

Щодня 8.00-18.00

(03656) 43568

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Viktoria Chernova

24.06.2021
Гарний замок!Дуже цікавий у архітектурному плані, бо дає можливість побачити ,який вигляд мали замки у княжу добу за часів правління князів Острозьких.В захопленні від патріотично налаштованих працівників музею,які люблять свою роботу і це відчувається.Чудовий молодий екскурсовод провів нас крізь час і дав можливість відчути себе сучасниками князя.Замок потребує ще вкладення коштів у відновлення інтер'єрів і більш ретельного підбору експонатів ,бо ріже око у тронній залі арка для сучасного весілля і штучні квіти на столі.Сподіваємось у другий приїзд побачити ще більше нових експозицій.
Інформація взята з google.com

Віталій Романюк

12.05.2021
Відвідали прекрасний замок після великодніх свят. Замок знаходиться на берегу річки. Місце мальовниче, природа неймовірна. При вході є каса, яка не працювала коли ми приїхали тому заплатили гроші охоронцю, вхід 20 грн./людина. Походивши по подвір'ю, спустилися в підвал де катували людей. Для любителів тортур там знайдеться чимало цікавих пристроїв для завдання болю і смерті. Можна було зайти в замок де жили вельможі, там зараз виставка різних картин, та вхід платний і ми не встигли туди потрапити бо запізно приїхали. Рекомендую до відвідування. Краще їхати зранку, менше людей і все працюватиме.
Інформація взята з google.com

Світлана Іванчук

06.08.2020
Дубно - чудове місто, були вперше. Дуже багато історичних будівель і пам'яток. Дубенський замок велика, красива споруда. Враження дуже позитивні. Міст на вході до замку, рови довкола, вхідний тунель-коридор все вражає. Вхід на територію платний, можна купити сувеніри. На території багато об'єктів для огляду. В палаці Любомирських досить пізнавальний музей і виставкові зали, в яких організовують виставки картин, фото, вишиванок. Є зала з грошовими знаками різних часів. Є цікавий коридор з моторошними опудалами різних тварин і красивими великими малюнками на стінах. Дітям сподобалась зала кривих дзеркал, креативний підхід до оформлення такого великого приміщення. Неймовірні краєвиди відкриваються з оглядового майданчику біля палацу Любомирських. Красиво оформлена територія замку. Гарний фонтан з скульптурами діток і жінок. В палаці Острозьких знаходяться господарчі приміщення, куди не можна заходити. Але в підвалі палацу облаштована дуже моторошна експозиція катівні з досить красномовними експонатами, не для слабких нервів. Дуже цікаво було оглянути каземати. Цікаво читати витяг з реєстру скарбів князів Острозьких, особливо про трофеї у вигляді зброї які захопили у битвах з московитами. Стільки часу пройшло, і ось у Києві при вході в музейний комплекс присвячений другій світовій війні стоять бойові російські машини, які захоплені у війні з росією яка триває зараз. Дуже велика подяка усім хто працює над збереженням Дубенського замку і його розвитком. Це чудове туристичне місце і місто.
Інформація взята з google.com

Dmitro Matiash

26.04.2018

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Римо-Католицький костел святого Яна Непомуки

вулиця Князя Острозького, 18, м.Дубно

Церкви, костели, монастирі

Велика синагога (м. Дубно)

вул. Кирила і Мефодія, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний собор святого пророка Іллі

вул. Данила Галицького, 13, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Свято-Варваринський жіночий монастир

вул. Тараса Шевченка, 54, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Церква святого Миколая, Дубно

вул. Данила Галицького, 28, Дубно

Пам'ятки будівництва і архітектури

Луцька брама

вул. Д. Галицького, 32, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Спасо-Преображенська церква

вул. І. Франка, 21б,м. Дубно

Фортеці, замки, палаци

Тараканівський форт

вул. Львівська, Тараканів, Дубенський район

Пам'ятки будівництва і архітектури

Козацький редут

Семидуби, Дубенський район

Фортеці, замки, палаци

Палац Ходкевичів

вул. Івана Франка 1Б, Млинів

Церкви, костели, монастирі

Джерело Св. Анни

вул. Лесі Українки, Онишківці

Де поїсти?

М'ясний ресторан

Terrace Grill

вул. Замкова 7а, м.Дубно

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.