Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Цитадель Батуринської фортеці

Цитадель Батуринської фортеці, відтворена в 2008 році на історичному місті, на високому мисі лівобережної тераси р. Сейм.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Цитадель Батуринської фортеці

Цитадель Батуринської фортеці, відтворена в 2008 році на історичному місті, на високому мисі лівобережної тераси р. Сейм.

У 2008 році (з березня по листопад) на території Цитаделі Батуринської фортеці відтворено 11 об’єктів:

1. Головна замкова в’їзна вежа – дерев’яна, проїзна, з брамою, шестистінна, чотириярусна, з горішнім бойовим ярусом. Висота – 28 м.

2. Північна замкова башта – дерев’яна, “глуха”, шестистінна, триярусна, з горишнім бойовим галерейчастим ярусом, покрівля наметова. Висота – 15,5 м.

3. Південна замкова башта – дерев’яна, чотиристінна, триярусна з горішнім бойовим ярусом. Висота – 17,8 м.

4. Оборонна стіна – дерев’яна триярусна, з брусів у вигляді клітей – городень. Поділяється на два прясла, у центрі – Головна в’їзна вежа, на флангах – Північна і Південна вежі, в яких містяться господарські і інженерні служби. Висота – 8,6 м., довжина – 155,6 м.

5. Гетьманський будинок – мурований, одноповерховий, з ганком, декоративними фронтонами та мансардовим приміщенням. Служив офіційною резиденцією гетьмана та урядовою канцелярією. За розплануванням повторює тип української хати “на дві половини” (з сіньми та кімнатами-світлицями обабіч). Архітектурний декор фасадів, декоративно-побутове опорядження кімнат вирішено в традиціях української народної архітектури доби бароко. Репрезентує житло козацької старшини та приміщення урядових установ Гетьманщини. У відбудованому Гетьманському будинку на Цитаделі тривають роботи з музеєфікації, що дасть унікальну можливість наглядно продемонструвати умови життя та діяльності українських гетьманів в кінці ХVІІ – на початку ХVІІІ ст. Висота -12,2 м., площа – 180,4 м.

6. Замкова церква Воскресіння Господнього – дерев’яна, тридільна, однобанна, з мурованим підземним приміщенням – криптою. Церква діюча. Архітектурний декор, інтер’єри та культове опорядження храму вирішуються в традиціях української народної архітектури доби бароко. Підземне приміщення використовується, як крипта, де поховані останки захисників та жителів Батурина, що загинули в 1708 році. Висота – 16,4 м., площа – 60, 2 м.

7. Скарбниця – мурована, двоярусна, зі склепінчатим льохом-підвалом. Призначалася для зберігання державного скарбу, коштовностей, клейнодів. За прототип взято пам’ятку архітектури, полкову скарбницю початку XVІІІ ст. в місті Прилуки на Чернігівщині, що уособлює традиційний тип скарбниць XVII – XVIII ст., вирізняється гармонійними пропорціями, компактністю, лаконічним архітектурним декором. Нині використовуєтся, як експозиційне приміщення – ідуть роботи зі створення музею «Скарбниця». Висота – 6,65 м., площа – 27,5 м.

8. Криниця – дерев’яна альтанка з наметовим перекриттям над криницею і корбою має підйомний механізм. Відтворено за зразками фортечних і монастирських криниць України XVII – XVIII ст. Глибина до води – 29 м.

9. Рів – відділяє територію замку від міста. Використовується як експозиційний об’єкт. Відтворено за даними археологічних досліджень Батуринської фортеці, що визначило розміщення й габарити рову. Глибина – 7,4 м.

10. Замковий міст – перекинутий через рів до Головної в’їзної вежі, дерев’яний. Відтворений за кресленнями фортечних мостів Гетьманщини ХVII -ХVIII ст.

11. Палісадова огорожа – розташована по схилу гори.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Музеї

Музей археології Батурина

вул. Партизанська, 10, Батурин

Музеї

Будинок Василя Кочубея

вул. Гетьманська, 74, Батурин

Фортеці, замки, палаци

Палац Кирила Розумовського

вул. Набережна, 1, Батурин

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.