Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Старобільськ

Територію нинішнього міста біля річки Айдар почали заселяти переселенці з Правобережної України, які втікали від поляків, в 17 столітті.

Про місто Старобільськ

Територію нинішнього міста біля річки Айдар почали заселяти переселенці з Правобережної України, які втікали від поляків, в 17 столітті.

Скоро вони заснували тут Більське укріплене поселення. Назва, можливо, походить від крейдяних гір білого кольору. Згодом поселення занепало і відродилося вже в 1686 році з заселенням краю козаками й переходом під управління Острогозького слобідського полку.

У 19 столітті селище Старобільське було значущим торговим та промисловим центром. На початку 20-х років 20 століття тут деякий час проживав Нестор Махно. Саме в Старобільську була укладена угода про його співпрацю з радянською армією проти Врангеля. Існує легенда, що в місті десь заховані скарби відомого анархіста.

Під час Другої світової війни Старобільськ став першим містом УРСР, який звільнили від німецьких військ, і навіть кілька днів виконував роль столиці республіки.

Сьогодні Старобільськ — районний центр Луганської області. З початком АТО на Сході сюди переїхало кілька інститутів обласного значення, зокрема, Луганський національний університет імені Т. Шевченка та Луганський національний аграрний університет, що сприяє активному розвитку міста.

Чим зайнятися в Старобільську

У місті збереглося багато будівель, яким уже понад 100 років. Одні з них — храм на честь Ікони Божої матері «Всіх скорботних Радість» (1862 рік) та Свято-Миколаївський собор (1858 рік).

Відпочити тут можна в парку з атракціонами, прокатом човнів і катамаранів або ж на одному з пляжів. Їх тут біля 30.

У Старобільськ також переїхали Луганський обласний краєзнавчий музей та Луганська обласна універсальна наукова бібліотека. Остання стала іще й мистецьким центром Good Library і періодично проводить різноманітні заходи: квартирники, літературні вечори, німі дискотеки тощо.

Місто має бальнеологічні ресурси. Тут розташована обласна фізіотерапевтична лікарня, куди приїздять на лікування люди з проблемами опорно-рухового апарату.

Старобільськ вважається прототипом Старгорода у фільмі Ільфа та Петрова «12 стульев». Тут встановлені пам’ятники Остапу Бендеру й Кісі Вороб’янінову і навіть є кафе «Старгород». У жовтні в місті проводиться фестиваль «Осінь у Старгороді» з парадом Остапів, глінтвейном, кашою в казані, театральними постановками, поп-ап цирюльнями посеред площі та екскурсійним автобусом по місцях із фільму.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.