Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Чернігівська область

Батурин

Перша згадка про місто датується 1625 роком, а от найбільшої слави воно зажило за часів правління Мазепи. В першу чергу Батурин – гетьманська столиця, тож історичних пам’яток тут чимало.

Що подивитись у місті?

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Фортеці, замки, палаци

Цитадель Батуринської фортеці

вул. Партизанська, 2, Батурин

Фортеці, замки, палаци

Палац Кирила Розумовського

вул. Набережна, 1, Батурин

Карта міста Батурин

Про місто Батурин

Перша згадка про місто датується 1625 роком, а от найбільшої слави воно зажило за часів правління Мазепи. В першу чергу Батурин – гетьманська столиця, тож історичних пам’яток тут чимало.

Всі головні пам’ятки міста входять до складу Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Про буремні часи козацьких битв нагадує Цитадель Батуринської фортеці. Вона була резиденцією таких знакових постатей, як Д.Многогрішного, І.Самойловича та І.Мазепи.

За межами Цитаделі розкинувся Батуринський парк. Прогулюючись парком, ви побачите величний палац Кирила Розумовського – останнього гетьмана Війська Запорозького. Після його смерті доля палацу мало кого турбувала, і його відновили лише у 2002 році. Наразі тут функціонує Музей гетьманства, одним з експонатів якого є шабля Розумовського.

Будинок Генерального військового суду – ще один свідок славної козацької доби. У 1700 році сюди із родиною переїхав Василь Кочубей. Будучи обраним суддею, він упорядкував будинок та територію навколо. Саме в цих стінах розвивалася нещаслива історія кохання Мазепи та Мотрі Кочубей. Про всі ці події ви дізнаєтеся у Батуринському краєзнавчому музею, що розташувався у цій будівлі.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Батурин

Андрій Швачко

Київ, Вінниця, Батурин, Кам'янець-Подільський, Коростень, Дубно, Сатанів
індивідуальні тури та екскурсії гід фотограф корпоративні заходи

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.net.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.